Češi se v létě s oblibou vydávají na dovolenou vlastním vozidlem. Největší popularitě se stále těší Chorvatsko, kam každoročně cestují tisíce turistů k Jaderskému moři. Rozhodně by nikdo neměl podceňovat rizika spojená s cestou autem. Zvláště pokud je cílová destinace v zahraničí, vyplatí se sjednat pojištění vozu. Za relativně nízkou částku můžete jet v klidu tam i zpět domů. Než vyjdete, tak je dobré si ještě před uzavřením pojistné smlouvy zjistit některé zásadní věci.

Povinné ručení

Prostudujte si podmínky povinného ručení, zvažte připojištění na havárii a celkové asistenční služby vaší pojišťovny. Pokud nebudete spokojeni, zjistěte si podmínky u jiných pojišťoven.

Chovejte se opatrně

Snažte se v každé situaci předejít nehodě a nepříjemnostem. Každá země má odlišné dopravní předpisy i zvyklosti řidičů na silnicích. Proto je dobré si předem zjistit, co v konkrétní zemi můžete od dopravy očekávat a co je oproti Česku jinak. Základem klidného cestování je prevence a nastudování trasy cesty.

Stáří a technický stav vozidla

Můžete mít své auto v perfektním stavu, ovšem pokud je starší než čtrnáct let, tak vás většina pojišťoven na našem trhu před cestou do ciziny, navíc na havárii, nepojistí. Představujete pro ně velké riziko. Alespoň tedy dejte své auto na důkladnou prohlídku do servisu, aby vás na cestě nic nezaskočilo.

Výše krytí

Při sjednávání pojištění vozidla do zahraničí nezapomeňte zkontrolovat výši krytí při havárii. Může vás potkat nehoda a zaplatíte třeba i několik desítek tisíc korun. Pokud by krytí bylo ve smlouvě nižší, tak vám pojišťovna příliš nepomůže.

Doručení hotovosti na úhradu škody

To je velmi důležitá součást pojištění, jelikož při bouračce uprostřed cizí země, se budete těžko dopravovat do nejbližšího města pro hotovost na opravu vozu. Budete-li mít však tuto službu ve svém pojištění, hotovost vám přivezou přímo na potřebné místo.

Asistenční služba

Kvalitní asistenční služba je jednou z nejdůležitějších složek pojištění. Zkontrolujte si, vám poskytne:

  • podporu na telefonu 24/7

  • příjezd na místo nehody

  • odtah vašeho vozu a případně také zajištění jeho parkování v případě čekání

  • náhradní vozidlo, bude-li oprava časově náročnější

  • ubytování.