V listopadu pokořil bitcoin magickou hranici osmi tisíc amerických dolarů. Proč kryptoměna v posledním měsíci roste?

 

Fakta

Tato změna se ve skutečnosti neděje pouze v období listopadu 2017. Od svého vzniku totiž bitcoin vzrůstá po své křivce směrem nahoru. Ovšem až dvacátý listopad 2017 je extrémně významný, protože hodnota této kryptoměny oproti prvním měsícům v tomto roce, vzrostla o osminásobek.

 

8000 USD

Pravdou je, že v posledním roce nabylo nespočet investorů, kteří bitcoinu dávali dopředu naděje. Podle výzkumu je však opěvování bitcoinu jen reklamní bublinou, průměrný investor totiž v bitcoinu na podzim vytěžil sotva tři tisíce USD. Proč tedy investovat?

 

Proč lidé investují do kryptoměny?

A zase další průzkum… Ten ukázal, že až čtyřicet procent investorů věří, že tato technologie, celý boom s touto neviditelnou měnou, změní svět. Věří tomu i teď  – po všech peripetiích s chodem bitcoinu, či dokonce po jeho naprostém zákazu v některých zemích. Jednadvacet procent investorů zase bitcoin považuje za jistou investiční hodnotu, která je podle nich podobná zlatu nebo stříbru.

Všichni respondenti se ale především shodli na tom, že bitcoin budou držet, co se dá. Co se týče otázky, jaká by musela být cena bictoinu pro jeho případný prodej, uváděli investoři dvě stě tisíc USD za jeden bitcoin.

I přes růst kryptoměny, který je nyní zaznamenán, však nelze opomenout očekávaný propad až k šesti tisícům USD v době plánovaného rozdělení bitcoinu, které se nerealizovalo.

Nyní odborníci hledají možné příčiny dalšího růstu bitcoinu. Jedná se o přeliv kapitálu do bitcoin cash odvětví klasického bitcoinu, které mají na svědomí čínští těžaři, a které vzniklo teprve letos v létě. Bitcoin cash slibuje lepší technologii, připravenost, a tak i růst kryptoměn. To přesvědčilo investory k zavádění plateb pomocí této měny.

Dále je třeba zmínit obchodování s futures na amerických burzách. No a nezapomeňme také na to, že vzrůstající cenu této kryptoměny ovlivňuje i vývoj nové technologie – lightning network, která umožňuje provádět dvěma uživatelům na dvou rozdílných kryptoměnách meziměnové transakce rychlostí blesku a za nízké transakční poplatky.