Důvodů, které vás mohou dohnat do nebankovního sektoru, je mnoho. Ať už jde o rychlejší vyřízení půjčky nebo jen lepší dostupnost, je z čeho vybírat. Dejte si však dobrý pozor na to, u které nebankovní společnosti o peníze požádáte. V rámci nebankovního trhu na vás může zpoza každého rohu vyskočit úvěrový žralok, který vám schlamstne spoustu peněz, času a nervů. Jak tedy odlišit zrno od plev? Prozradíme vám, jak vypadá výhodná nebankovní půjčka!

Když nebankovní půjčka, tak od renomované společnosti

V prvé řadě se zaměřte pouze na kvalitní půjčky od zavedených společností. Vyhněte se neznámým věřitelům a soukromým investorům, kteří vám v žádném případě nenabídnout tak výhodné podmínky jako renomované nebankovní instituce. Pokud si stále nejste jistí, prozkoumejte internetové diskuze a přečtěte si názory lidí, kteří již danou půjčku využili. Vašim vodítkem by měly být i objektivní recenze na nezávislých portálech.

Solidní poskytovatel nic neskrývá a upozorní vás na všechny podmínky. Nenechte se zlákat nízkou úrokovou sazbou a zpozorněte nad RPSN (roční procentní sazba nákladů). Toto čísílko zahrnuje také všechny související poplatky, které v úrokové sazbě nejsou obsaženy. Co na tom, že je úrok nízký, když si nebankovní společnost naúčtuje nemalou částku za vyřízení půjčky, vedení úvěrového účtu a další nemalé poplatky? Nezapomeňte ani na poplatky za mimořádné splátky nebo předčasnou splátku půjčky. I ty totiž mohou celkovou splatnou částku výrazně navýšit.

Kdo porovnává, ušetří

Porovnej půjčky a překvapí tě, jak se může celková splatná částka lišit,“ tvrdí nejeden finanční expert. Skvělým příkladem, který potvrzuje, že se parametry na první pohled „podobných“ půjček výrazně liší, budiž tento seznam úvěrů. V tabulce najdete pouze prověřené malé i větší nebankovní půjčky, o které můžete v případě zájmu rovnou zažádat.

Foto: http://www.freeimages.com/photo/1437880