Máte pravidelný příjem, žádný zápis v obávaném registru dlužníku a rozhodli jste se, že sáhnete po úvěru od prověřené bankovní instituce? Neuspěchejte to. Skutečnost, že se vyhnete nebankovnímu sektoru, ještě neznamená, že automaticky dostanete nejvýhodnější nabídku. Také u bankovní půjčky se srovnání vyplatí a přestože se od sebe jednotlivé nabídky na první pohled příliš neliší, při bližším prozkoumání zjistíte, že správným rozhodnutím můžete ušetřit „balík“.

Úroky nejsou směrodatné, zohledněte i další náklady

Srovnání bankovních půjček je jedinou cestou k nejvýhodnějšímu úvěru a nenechte se od něj odradit ani nižší úrokovou sazbou. Některé banky se sice skutečně chlubí atraktivními úroky, ale „zapomenou“ vám sdělit méně příjemné informace o poplatcích, sankcích za předčasné uhrazení úvěru apod. A i tyto parametry musíte při výběru zohlednit.

Měl by vás zajímat celková splatná částka, výše měsíční splátky, sankce a poplatky za nedodržení smluvních podmínek. Mnohem důležitějším než úroková sazba je RPSN (roční procentní sazba nákladů), která zahrnuje všechny platby a je výrazně vám usnadní orientaci při porovnávání jednotlivých nabídek.

Jak na srovnání bankovní půjčky

V podstatě máte hned dvě možnosti a to provést srovnání úvěrů ručně, nebo využít online srovnání, které je zcela zdarma. Ta první je zdlouhavá a hrozí, že se při výpočtu dopustíte chyby. Porovnání půjček pomocí přehledné tabulky (najdete ji na tomto webu) je mnohem rychlejší a jistější. Ve srovnání nechybí všechny podstatné informace, které byste o vybraném úvěru měli znát a v rámci komplexnějších tabulek můžete vybrané položky profiltrovat na základě vybraných parametrů.

Nezapomeňte, že online srovnání bankovní půjčky se vyplatí nejen v případě neúčelových úvěrů, ale také kreditních karet a dalších finančních produktů.