Součástí bankovního portfolia produktů nejsou jen účty a spořící či investiční produkty. Nedílnou a zřejmě nejpodstatnější část představují bankovní půjčky. A již od nepaměti platí, že úvěry, které poskytují bankovní ústavy, jsou spojeny s výhodnými úrokovými sazbami a podmínkami, které v nebankovním sektoru nenajdete. Pojďme se spolu podívat na přehled nejzajímavějších bankovních produktů, které byste v budoucnu mohli využít i vy.

Účelové a neúčelové bankovní půjčky

Snad nejznámější účelovou bankovní půjčkou je hypotéka, která slouží k financování nemovitého majetku. K produktům, které lze využít pouze na věřitelem stanovené účely však patří také bankovní půjčky pro podnikatele. Výhoda účelových úvěrů spočívá ve výhodnější úrokové sazbě než jakou vám banka nabídne v případě klasické půjčky na cokoliv.

Potřebujete-li peníze i na něco jiného, pak jsou pro vás připraveny bankovní půjčky na cokoliv. Většina banka je nabízí ve výši až několika set tisíc korun a po bonitních klientech nevyžaduje ručení. Mezi neúčelové produkty patří také kontokorentní úvěr spojený s běžným účtem (umožňuje jeho přečerpávání) a kreditní karty.

A co nevýhody?

I bankovní půjčky mají bohužel jeden nedostatek, který je pro některé klienty klíčový. Banky si poměrně ostražitě hlídají bonitu klientů a vyžadují potvrzení o výši příjmu. Mezi další podmínky, které musíte pro schválení bankovní půjčky splnit, patří i čistý registr dlužníků. Pokud jste v minulosti nedodržovali smluvní podmínky jiného úvěru a dostali se kvůli tomu do registru, pravděpodobně vám to v bance nevyjde. Poslední negativum, které stojí za zmínku, je také komplikovanější administrativní proces, kvůli kterého se schválení žádosti protáhne na několik dní. Jedinou možností jak získat peníze ihned, je předschválený úvěr pro stávající klienty.